C / C++ Eğitimi

Yazılımla ilgilenen birçok kişi, çeşitli programlama dilleri öğrenerek kendini geliştirmektedir. Çeşitli amaçlar için geliştirilmiş birçok yazılım dili, çeşitli alanlarda çalışan yazılımcılara hizmet etmektedir. Kariyerinde bir sonraki adıma geçmek isteyen yazılımcılar çeşitli yazılım dillerini öğrenir ve kendilerini geliştirir. Bu amaçla öğrenilmesi gereken programlama dillerinden bazıları da C ve C++ dilleridir. Yazılım dünyasın temel seviyelerinden olarak kabul edilen C ve C++ en çok kullanılan ve en bilinen diller arasındadır. Sundukları hizmetler, kullanım alanları ve işlevsellikleri sayesinde günümüzde de sıkça kullanılmaktadırlar. Yazılım alanına giriş yapacak herhangi bir yazılımcı için uygun bir öğrenme seçeneğiyken her türlü yazılımcı için çeşitli fırsatlar da sunmaktadır. Sadece yeni başlayanlar değil, orta ve ileri düzey yazılımcıların da öğrenmesi gereken bir dildir. C ve C++ eğitimi sayesinde her türlü yazılımcı kendini bu alanda geliştirerek çeşitli yazılım projelerine dahil olabilir veya kendi projelerini gerçekleştirebilir. Siz de kendinizi yazılım alanında geliştirmek kariyerinizi ilerletmek için Method TR C / C++ eğitimlerini keşfedin.

C / C++ Eğitim Amacı

C / C++ yazılım alanında en çok kullanılan dillerden bir tanesidir. Bu yüzden her yazılımcının yolu muhakkak bir C / C++ projesine denk gelecektir. Bu noktada yazılımcıların kendilerini geliştirmek ve C / C++ alanında başarılı işler çıkarmak için eğitim alması gerekir. Alacağınız C / C++ eğitimi sizi çeşitli projelere hazırlamanın yanı sıra her anlamda geliştirmeyi hedefler. Method TR olarak bünyemizdeki her eğitimle amacımız sizleri nitelikli ve başarılı bir yazılımcı haline getirmektir. Online C / C++ eğitimi ile piyasada ihtiyaç duyulan ve gerekenleri karşılayabilecek bir yazılımcı olma şansını elde edebilirsiniz. Online C / C++ derslerin aynı zamanda yazılım mantığının detaylı öğrenilmesi de hedeflenir. Sadece ezberlemektense kendi bakış açınız ve vizyonunuz ile yazılımları geliştirebilir hale gelmeniz hedeflenir.

C / C++ Eğitim Özeti

Method TR C / C++ eğitimlerinde her seviyeye uygun eğitimler bulunmaktadır. Dilerseniz yazılımla ilk defa uğraşan birisi veya başka dilleri öğrendikten sonra C / C++ öğrenmeye karar vermiş birisi olun, her şekilde yararlanabileceğiniz eğitim setleri mevcuttur. Yeni başlayanlar için C / C++ Syntax, C / C++ kütüphanesi, C / C++ fonksiyonları ve temel yazılım kavramları gibi ifadeleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda projelerde kullanacağınız her özelliğin temelini burada keşfedersiniz. Temelleri öğrendikten sonra orta düzey eğitimleri ile bilginizi genişletebilirsiniz. Orta düzey eğitimlerde C / C++ pointer, C / C++ reference type, C / C++ OOP, C / C++ fonksiyon gibi kavramları ve nasıl işlevsel biçimde kullanılacaklarını keşfedeceksiniz. Bu bilgilerle projelerinizi en ince detayına kadar geliştirebilirsiniz. Üst düzey eğitimlerde C / C++ hafıza yönetimi, C / C++ multi thread, C / C++ şablonlar ve veri tabanı gibi uygulamaları keşfedeceksiniz. Öğrendiğiniz diğer bilgilerle birleştiğinde kendi başınıza büyük çaplı bir proje yaratabilecek ve geliştirebileceksiniz. Üst düzey eğitimlerden öğrendiklerinizi sizi yazılım alanında geliştirirken aynı zamanda çeşitli projeler ve desteklerle yazılım kariyerine de hazırlar.

C / C++ Eğitimi Hedef Kitlesi

C / C++ eğitimi yazılıma yeni başlayan veya kendini geliştirmek isteyen her yazılımcıya yöneliktir. C / C++ dillerini birçok farklı sebepten dolayı öğrenmek isteyebilirsiniz. Yazılıma ilk defa giriş yapacak birisi C / C++ eğitimi ile başlayabilir. Giriş seviyesinden başlayıp uzman olana kadar öğrenebilir ve kariyerinizde adımlar atabilirsiniz. Aynı şekilde farklı diller bilen ileri seviye bir yazılımcı olarak C / C++ öğrenmeye karar vermiş olabilirsiniz. Yine Method TR eğitimlerini kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Kendinizi yazılım alanında geliştirmek isteyen, kariyerini yazılım alanında ilerletmek isteyen veya sadece hobi olarak bile yazılım öğrenmek isteyen kişiler C / C++ eğitimlerini alabilirler.

C / C++ Eğitiminde Kullanılan Yazılımlar

C / C++ kullanması, yazması, derlemesi oldukça basit bir dildir. Kodlarınızı yazmak ve derlemek için herhangi bir IDE kullanmanız yeterli olacaktır. Geliştirme ortamı olarak Microsoft Visual Studio ve benzeri programları kullanabilirsiniz.

C / C++ Eğitimi Kazanımları

C / C++ eğitimi her seviyesinde farklı bir kazanım elde ederek kendinizi farklı alanlarda farklı şekillerde geliştirme fırsatı elde edersiniz. Method TR C / C++ eğitimlerini tamamlayarak tam anlamıyla başarılı bir yazılımcı haline gelebilir ve kendinizi uzmanlığa çıkarabilirsiniz. Sitemizdeki eğitim setleriyle çeşitli konularda kendinizi geliştirmiş olacaksınız. C / C++ eğitimi sonunda OOP (Nesne Yönelimli Programlama) konusunda uzmanlaşarak projelerinizi bir üst düzeye taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda Fonksiyonel kodlama üzerinde de edindiğiniz bilgi ve tecrübe ile ileri düzey bir yazılımcı haline geleceksiniz. Sonuç olarak C / C++ eğitimi sonucunda elde edeceğiniz tecrübe ve birikimler sizi her alanda öne geçirecek kazanımlara dönüşmüş olacaktır.

C / C++ Eğitimi Sertifikaları Ne İşe Yarar?

Birçok çeşitte bulunan sertifikalar çok çeşitli amaçlara hizmet etmektedir. Sertifikalar sizin bir konuda bilgili olduğunuzu kanıtlar nitelikte olmanın yanı sıra, kariyer alanında da gelişmenizi sağlayacaktır. Sertifikalar belirli alanlarda eğitim aldığınızı ve başarıyla bir eğitimi veya kursu tamamladığınızı kanıtlamaktadır. Bu da bir konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu göstermektedir. Yeni yapacağınız iş başvurularında özgeçmişinize ekleyeceğiniz kurs sertifikaları sizi başarılı ve çalışkan gösterecektir. Şirketlerde tüm adaylar arasında parlamak ve kendinizi öne çıkarmak için online C / C++ eğitimleriyle şimdi parlayın.

C ve C++ Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber bilgisayarların çalışması çeşitli yöntemler geliştirdi. Ortaya çıkan yöntemlerden birisi de yazılımdı. Yazılım dilleri arttı ve çeşitli sistemlerde çeşitli hizmetler vermek için geliştirildi. 1972’de C programlama dili geliştirildi. C fonksiyon tabanlı bir yazılım dilidir. C dilinin üzerine geliştirmeler yapılarak C++ 1983’te geliştirilmiştir. C++, C aksine OOP, yani nesne yönelimli programlama üzerine odaklı bir yazılım dilidir. C / C++ kullanılarak çeşitli programlar üretilmekte ve her platformda hizmet vermektedir. Geliştirilmelerinin üzerinden 40 seneden fazla vakti geçmiş olmasına rağmen hala yaygın bir şekilde kullanılmaktadırlar.

C / C++ Hangi Alanlarda Kullanılır?

C / C++ birçok farklı program ve teknolojide işe yaramaktadır. İşlevsellikleri sayesinde birçok alanda çeşitli programların yaratılmasını sağlamışlardır. C / C++ limitli olmamakla birlikte şu alanlarda kullanılmaktadır: Oyun Donanım kullanımı konusunda ekstra erişime imkan vermesi sayesinde C / C++ dilleri oyun ve oyun motoru yapımında oldukça sık kullanılan dillerdir. Sahip olduğu birçok işlevsel özellikle oyun sektöründe en çok kullanılan yazılım dillerinden biri olmuşlardır. Bilgisayar Programları Bilgisayarda kullandığınız birçok program C / C++ diliyle hazırlanmıştır. Görsel destek sunması ve çeşitli özellikleri yerine getirebilecek işlevlere sahip olması sayesinde günümüzde birçok bilgisayar programı C / C++ dillerinde çalışmaktadır. Bunun en büyük örnekleri Adobe programları, Microsoft Office programları ve Visual Studio’nun kendisidir. Veri Tabanı Veri tabanı kurmak istediğinizde kullanabileceğiniz en iyi dillerden bir tanesi C / C++ dilleridir. Dünyada en yaygın şekilde kullanılan MySQL, C++ ile hazırlanmıştır. İşletim Sistemi Hızlı ve kolayca yazılmaları sayesinde işletim sistemi ve özelliklerinde C / C++ dilleri öncü halindedir. Bilgisayarınızda görebileceğiniz birçok basit program C++ ile yazılmıştır. İnternet Tarayıcısı C++ görüntü işleme gücü sayesinde performans olarak en etkili dillerden bir tanesidir. Aynı şekilde internet tarayıcılarının ihtiyacı olan görüntü işleme özelliğini de sağlayabilmektedir. Bu da Mozilla Firefox gibi tarayıcıların C++ gücü kullanarak başarılı bir performans sunmasına olanak sağlamıştır. Grafik tasarım ve simülasyon Görüntü işlemenin bir sonraki seviyesi olan 3 boyutlu yüksek performans görüntü işleme, gerçek zamanlı fizik simülasyonları ve hassasiyet içeren sensörler gibi hız ve performans isteyen işlemlerin gerçekleşmesinde en başarılı dillerden bir tanesi C++ dilidir. Maya 3D gibi 3 boyutlu görüntü ve model düzenleme programlarının üretilmesine olanak sağlamanın yanında yüksek bir performans sunmaktadır. Kod Derleyici Birçok yazılım dilinin derleyicisi C / C++ ile üretilmektedir. Bunun sebebi C / C++ dillerinin donanımla daha içli dışlı hareket etmesidir. Farklı yazılımları derlerken direkt olarak donanımla iletişime geçebilme özelliğine sahiptirler.

C++ zor mu?

C++ düşündüğünüz kadar zor değildir. Doğru çalışma ve istikrarla hızlıca öğrenilebilir. Üstelik yaygın bir dil olması sayesinde birçok internet size birçok fırsat sunacaktır.

C++ öğrenmek ne işe yarar?

C++ öğrenmek hem kariyerinizde ilerleme sağlar hem de çeşitli programları geliştirebilme beceresini elde etmenizi mümkün kılar. Yüksek performansla çalışan bir dil ile birçok projede yer alabilirsiniz.

C++ ile ne yapabilirim?

C++ ile şunlar yapılabilir: • Az özellikli işletim sistemi. • Oyun geliştirme. • Grafik tasarım programı. • Antivirüs programı. • Hesap makinesi.

C ve C++ aynı mı?

C++, C’nin üzerine yazılmış bir programlama dilidir. C fonksiyon tabanlı iken C++ nesne yönelimlidir. Yapıları benzer olsa da farklı amaçlara hizmet etmek üzere geliştirilmişlerdir.

C++ öğrenmek için C bilmek gerekir mi?

İki dilden birini öğrenmek için diğerini bilmeniz şart değildir. Ancak öğrendiğiniz her yazılım dili bir sonraki yazılım dilini öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.